Síla rostliny ratanha

Osvěžující dech a zdravé zuby díky síle rostliny ratanha

Úsměv dokáže být středem celého vesmíru. Okouzluje, utěšuje, otevírá dveře a láme srdce… Ať už patříte mezi ty šťastnější, kteří mají zdravý chrup od narození, nebo vás zuby dokážou někdy pěkně potrápit, pamatujte na jejich pravidelnou a důslednou péči. Pomoci vám s tím může přírodní kosmetika s extraktem z tajemné rostliny ratanha. Komerční zubní pasty obsahují řadu škodlivých látek, které organismus ne každého z nás bez problémů přijímá. Vhodnou alternativou je přírodní kosmetika, v jejímž složení najdete jen rostlinné ingredience. Ve Weledě jsme se při vývoji ideální přírodní zubní pasty inspirovali obyvateli And v Peru, kteří si už od nepaměti čistí zuby kořenem kramerie trojmužné, tedy kořenem rostliny ratanha.

Zpět ke kořenům

Zpět ke kořenům

Ratanha, nebo-li kramérie trojmužná, je keř s nádhernými výrazně zbarvenými květy obvykle do fialova či červena. Květenství ale obyvatele And nikdy tolik nezajímalo. Svou pozornost zaměřovali převážně na kořen bohatý na třísloviny, který dokáže ulevit bolavým dásním a navíc vyniká antibakteriálními vlastnostmi. Stačilo ho chvíli žvýkat v puse a přejíždět jím po zubech, čímž došlo k efektivnímu odstranění zubního plaku, jenž je důvodem, proč se nám tvoří zubní kazy.

Kořen kramérie trojmužné je navíc známý pro své svíravé účinky, dokáže tedy přírodní cestou stáhnout dásně a pomoci tak lidem trpícím paradontózou. K výrobě tmavě hnědého extraktu z ratanhy a jeho přidání do receptury zubní pasty už byl jen krůček a naše čistě přírodní Ratanhová zubní pasta vhodná pro citlivé dásně byla na světě.

Široká nabídka

Kořen kramérie trojmužné nás svými účinky přesvědčil natolik, že jsme ho přidali ještě do dalších výrobků pečujících o zuby a dásně. Najdete ho také v Zubní pastě Sole bez fluoridu, která obsahuje mořskou sůl. Ta podporuje tvorbu slin, čímž se přirozeně posiluje účinek čisticích přírodních složek. Extrakt z ratanhy obsahuje také náš oblíbený Šalvějový balzám na dásně , jenž pomáhá při bolestech a krvácení dásní. Lehkým gelem stačí po každém vyčištění zubů pár minut dásně masírovat a to ideálně pomocí prstů. Šalvějový balzám je vhodný také pro ty, kteří nosí zubní protézy a trpí na otlaky a odřeniny dásní. Pokud vám textura pasty nevyhovuje, můžete vyzkoušet náš šetrný Rostlinný zubní gel kde kramérie pomáhá posilovat měkké tkáně. A protože zubní hygiena není jen o zubních pastách, vyvinuli jsme ještě Ústní vodu, ve které ratanha spolu se vzácnou myrhou pomáhá ulevit bolestivým dásním a celkově je posiluje tak, aby odolaly možnému podráždění. Dalším efektem ústní vody je osvěžení dechu a to díky esenciálním olejům ze šalvěje, hřebíčku a máty peprné

Ohleduplnost vůči přírodě

Je pro nás důležité, aby všechny naše produkty pečující o dutinu ústní byly šetrné nejen k zubům a dásním, ale také k přírodě, a proto dbáme na ohleduplný sběr samotných rostlin. Zejména v případě ratanhy jde o velmi důležitý úkol. Kramérie je totiž pro své blahodárné účinky a pomalý růst velmi cennou a tudíž i ohroženou rostlinou. Weleda se proto v roce 2002 rozhodla stát součástí úmluvy o široké spolupráci na založení projektu zabývajícího se udržitelným získáváním surovin – společně s institutem „INRENA“, vědci, sběrači, dealery a německou Společností pro mezinárodní spolupráci (GIZ). Díky této spolupráci bylo možné vytvořit útočiště o rozloze dvou tisíc hektarů v regionu Arequipa, které slouží pro udržitelný sběr rostlin ve volné přírodě. Na základě studií byla vytvořena strategie jak rostliny ve volné přírodě sbírat a zároveň se zasadit o jejich obnovu. Jak konkrétně takový sběr probíhá si můžete přečíst v našem článku Udržitelné získávání ratanhy v Andách

Ratanhová zubní pasta

Naše nejlepší přírodní zubní pasta pro citlivé dásně.
75 ml
139,00Kč

Ratanhová ústní voda

Osvěžuje dech a posiluje dásně, které jsou náchylné k mechanickému podráždění.
50 ml
199,00Kč

Zubní pasta Sole

Jedinečná zubní pasta bez fluoridu s mořskou solí a jemnými minerálními čistícími látkami.
75 ml
149,00Kč

Rostlinný zubní gel

Jedinečná kombinace přírodních rostlinných složek ideální pro citlivé zuby.
75 ml
139,00Kč

Měsíčková zubní pasta

Zubní pasta s rostlinnými extrakty a minerály, bez máty.
75 ml
139,00Kč

Dětský zubní gel

Přírodní péče pro citlivé mléčné zoubky malých dětí.
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
50 ml
139,00Kč