Naše suroviny

Naše suroviny

Jsme přesvědčeni o tom, že vše potřebné pro výrobu špičkových kosmetických přípravků lze nalézt v přírodě.

Přírodní suroviny pro výrobky Weledy jsou zpracovávány sofistikovanými a citlivými výrobními postupy tak, aby mohly jednotlivé substance a účinné látky plně rozvinout svůj charakter. Výsledné produkty mají hluboký a komplexní účinek a jejich používání přináší mimořádný pocit celkové harmonie.

Podívejte se na klíčové rostliny, které využíváme k výrobě našich přípravků. Jsou pečlivě vybrané k tomu, aby jemně a účinně podporovaly samoléčebné síly vašeho organismu - v souladu s člověkem a přírodou.

ARNIKA je vytrvalá bylina se žlutými květy, která roste zejména na loukách v podhůří a v horách. K léčebným účelům se odedávna používá tinktura z jejích květů. Přípravky s touto tinkturou velmi dobře při zevní aplikaci léčí pohmožděniny, krevní podlitiny, lze je úspěšně použít i při poranění kloubů (podvrtnutí, vymknutí). Při použití ve formě masážního oleje pomáhá arnika prohřívat ztuhlé a unavené svaly a tím napomáhá jejich relaxaci. Arniku získáváme v pohoří Apuseni v Rumunsku.

BŘÍZA BĚLOKORÁ - U nás ve střední Evropě běžný strom s bílou kůrou, který roste jako pionýrská dřevina na nehostinných místech. Díky své odolnosti a nenáročnosti roste i ve velmi nepříznivých podmínkách na severu nebo ve vysoké nadmořské výšce. Z jejích listů se získává extrakt, který povzbuzuje metabolismus a má tak na organismus výrazné čistící a detoxikační účinky. Březový extrakt, který Weleda používá ve svých přípravcích, pochází od nás z České republiky z oblasti jižních Čech.

CITRÓN, plod citronovníku – stromu rostoucího především ve středomoří. Vyznačují se výrazně osvěžující vůní. Tato vůně je koncentrovaná v éterických olejích ve slupce citrónu. Citrónový olej má na pokožku tonizující účinek. Zároveň má i čistící a dezinfikující účinek. Weleda využívá všech těchto vlastností v řadě kosmetických produktů. Citrón získáváme v Sicílii v Itálii.

GRANÁTOVÉ JABLKO je plodem granátovníku obecného, stromu rostoucího v subtropickém pásmu, který je uměle pěstován již tisíce let. Ve starověku byla granátová jablka oblíbená a velmi ceněná jako elixír zdraví a krásy. Granátové jablko se skládá z tvrdé slupky, pod kterou se nachází stovky semen, z nichž každé je obklopeno sladkým šťavnatým obalem. Granátová jablka obsahují řadu vitaminů a minerálů. Olej, který se lisuje ze semen jablka působí jako přírodní antioxidant, intenzivně regeneruje pokožku a stimuluje obnovu buněk. Granátové jablko získáváme v Anatolii v Turecku.

KOSATEC je odolná rostlina, která se skládá ze silného kořenového systému a výrazných květů, obvykle fialové barvy. Má jedinečnou schopnost přizpůsobit se extrémním podmínkám prostředí – přežít v poušti i v bažině. Skládá se ze speciálních vrstev, které ji chrání před vysoušením a každý list má své vlastní mikroklima. Extrakt z oddenku stimuluje aktivní vrstvy lidské pokožky a přenáší hydrataci a rovnováhu do jejích zevních vrstev. Díky jeho působení je pokožka jemnější, vláčnější a vypadá zdravěji. Kosatec získáváme v Toskánsku v Itálii.

LEVANDULE LÉKAŘSKÁ je léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých s charakteristickou vůní. Pro svůj růst potřebuje dostatek slunce, je rozsáhle pěstována například v Provence ve Francii. Vonný levandulový olej pochází z drobných fialových květů rostliny. Levandule je odedávna používána v aromaterapii, jako přísada do koupelí i v kosmetice. Má zklidňující účinky na nervovou soustavu, používá se při bolestech hlavy, nespavosti a nervozitě. Získáváme ji v Moldávii.

MANDLE je jádrem pecky mandloně obecné – stromu rostoucího v subtropických oblastech. Z mandlí se lisuje velmi jemný olej, který je téměř bez barvy a bez zápachu. Olej je mimořádně dobře snášen i velmi citlivou pokožkou a velmi dobře se vstřebává. Díky vysokému obsahu esenciálních mastných kyselin chrání pokožku před vysušením a zlepšuje její ochrannou funkci. Mandle získáváme v Andalusii ve Španělsku.

MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ je jednoletá léčivá rostlina, která se u nás se užívala od pradávna v lidovém léčitelství. Jeho příznivé terapeutické účinky jsou výsledkem součinnosti mnoha látek. Měsíček obsahuje silici, saponiny, flavonoidy, hořčinu, slizovité látky, kyselinu salicylovou, vitamin C a polyacetylenové sloučeniny. V kosmetice je měsíček součástí řady přípravků, protože zjemňuje, zvláčňuje a posiluje pokožku. Dokáže zklidnit podrážděnou a ekzematickou pokožku a účinně ji chrání před bakteriemi. Kojencům pomáhá na opruzeniny a teenagerům na akné. Měsíček pěstujeme ve Schwäbisch Gmündu v Německu.

OVES má posilující účinky, blahodárně působí na nervovou soustavu a tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy. Snižuje krevní tlak, příznivé působí při některých nemocech srdce. Oves má výjimečné výživné vlastnosti a schopnost podporovat strukturu vlasů.

Pěstování ovsa je v Evropě známo již od doby bronzové a ve středověku byl dokonce nejrozšířenější polní plodinou.

PROSKURNÍK LÉKAŘSKÝ - Zklidňuje pokožku, zmírňuje svědění, udržuje kůži hydratovanou a halí ji do uklidňujícího obalu. Síla a účinnost této rostliny spočívá v jeho slizu - látce, která se tvoří ve všech částech rostliny, zejména v kořenech. Weleda jej používá ve formě vodno-alkoholického extraktu ze sušených kořenů.

PROSO - Významný zdroj křemíku, který zabezpečuje zdravé vlasy, kůži, nehty. Ideálně absorbuje světlo, vzduch a teplo. Proso je chráněno před nepříznivými podmínkami slupkou, která tvoří ochrannou vrstvu oxidu křemičitého, to dodává prosu výjimečnou ochrannou funkci.

Proso je jednou z nejstarších obilovin a podobně jako pohanka bylo významnou součástí jídelníčku našich předků.

PŠENICE - Vyvažující schopnost oleje z pšeničných klíčků obnovuje a regeneruje normální funkce zdravé pokožky. Výtažky z oleje z pšeničných klíčků ošetřují pokožku odlupující se v šupinkách a lupy bez podráždění.

Pšenice je rozhodujícím zdrojem energie, sacharidů a rostlinných bílkovin, jakož i významným dodavatelem některých minerálních látek (vápník, železo, fosfor) a vitaminů skupiny B, především thiaminu.

PUPALKA DVOULETÁ - Pupalku dvouletou, kterou Weleda zvolila jako klíčovou rostlinu v péči o zralou pleť, využívali již staří indiáni v Severní Americe. Do Evropy se dostala před 400 lety a zpočátku byla pěstována ke kulinářským účelům.

Pupalka je také obzvláště vhodná k péči o pokožku, která ztrácí schopnost regenerace.

RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ je pionýrská dřevina a roste téměř kdekoli. Vyžaduje především dostatek světla. Je to keř se zelenošedými lístky a jeho plodem jsou oranžovočervené jedlé bobule. Právě tyto bobule jsou zdrojem cenného rakytníkového oleje, který Weleda používá do řady svých kosmetických přípravků. Olej obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, karotenoidů a vitaminu E. Šťáva z rakytníku, ze které Weleda vyrábí doplňky stravy, obsahuje vysoké množství přírodního vitamínu C, který je výbornou prevencí chřipek a nachlazení. Rakytník pěstujeme v Toskánsku v Itálii.

RATANHA - Andští indiáni odnepaměti používají kořen kramerie trojmužné při zánětech dutiny ústní. Mohutný kořen této rostliny pocházející z Peru obsahuje kondenzované katechinové třísloviny a kyselinu tříslovou.

Výtažek ze sušeného kořene má stahující účinky a je obzvláště využívaný v přípravcích pro ústní hygienu.

ROSA MOSCHATA - Zatímco šlechtěné růže „vyzařují“ svoji vitalitu a obraz harmonie do vnějšího světa prostřednictvím své jedinečné krásy a okouzlující vůně, divoce rostoucí růže naopak soustřeďují své životní síly do sebe, což vede k vzniku cenného šípkového oleje. Díky svému vysokému obsahu polynenasycených mastných kyselin je olej ze semen Rosa Moschata jedním z nejúčinnějších ošetřujících olejů pro citlivou a suchou pokožku. Olej z rosa moschata obzvlášť snadno proniká do pokožky, podporuje přirozenou regeneraci pokožky a zanechává pokožku sametově hebkou.

ŠALVĚJ - Éterický olej ze šalvěje lékařské podporuje trávení, působí proti křečím, má antimikrobiální, antiseptické a hojivé účinky, a proto je vhodný pro vnější použití v přípravcích pro péči o dutinu ústní, v čisticích pleťových vodách, mýdlech a deodorantech.