Naši Fair Trade partneři

Naši Fair Trade partneři

Z kvalitních vztahů pocházejí kvalitní suroviny

V našich zahradách pěstujeme na desítkách hektarů spoustu rostlin, ale ne všechny rostliny lze takto pěstovat. Proto jsme si během let vytvořili vztahy s řadou dodavatelů – našich partnerů po celém světě. Jsou to malé i velké farmy nebo projekty speciální kultivace. Všechny pracují v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje.

Svým partnerům zprostředkováváme know-how ekologického nebo biodynamického zemědělství a zpracování surovin. Díky tomu s nimi dále prohlubujeme své vzájemné vztahy a také pomáháme ve světě rozšiřovat oblasti, kde se hospodaří ekologicky.

Co je fair trade?

Fair trade je jeden z principů, které jsme pomáhali rozvíjet ještě před tím, než začal být tento termín módní. Fair trade je v zásadě organizované sociální hnutí a tržní přístup, kdy velké firmy spolupracují s malými dodavateli v zemích třetího světa a propagují udržitelný rozvoj. Tím, že dodržujeme principy fair trade, platíme našim dodavatelům spravedlivé ceny za suroviny, které potřebujeme pro výrobu a každý rok garantujeme jejich odebrané množství. Díky tomu farmáři a jejich komunita prosperují.

Z fair trade mají prospěch všichni – farmáři dostanou dobře zaplaceno a mají jistou obživu, my získáme suroviny ve vysoké kvalitě, životní prostředí získá větší plochu ekologického zemědělství a vy, naši zákazníci, získáte ty nejčistší a nejúčinnější přírodní přípravky pro své zdraví a krásu.