Výroba přípravků

Výroba přípravků

Vše začíná kvalitní půdou...

Kvalita přípravků začíná u kvalitní půdy. V našich biodynamických zahradách pěstujeme rostliny přirozeným způsobem bez použití jakýchkoli chemikálií. Ty rostlinné suroviny, které získáváme certifikovaným sběrem ve volné přírodě, pocházejí z ekologicky čistých lokalit. Také naši partneři, kteří nám suroviny dodávají, používají při pěstování ty nejčistší možné postupy.

Při výrobě naší přírodní kosmetiky, biokosmetiky a léčiv pracuje Weleda přibližně s tisícem přírodních látek. Tyto suroviny procházejí různými procesy zpracování až ke konečnému produktu. Farmaceutické znalosti a zkušenosti určují, který proces zpracování je v daném případě nejvhodnější.

Tak funguje například destilace: s pomocí vodní páry se z levandulových květů získává hodnotný éterický olej. Tato přírodní vonná látka se používá jako parfemace v řadě kosmetických přípravků Weleda.

Dalším procesem je macerace: čerstvě natrhané rostliny měsíčku lékařského jsou rozdrceny a míchají se s alkoholem a vodou. O dva týdny později je vzniklá směs lisována a filtrována. Tak vzniká cenný rostlinný extrakt - měsíčková tinktura.

Všechny tyto procesy a stupně zpracování mají jedno společné: tvoří most k člověku a zpřístupňují mu to, co vyrostlo v přírodě. Teprve potom mohou být využity jejich léčivé a pečující síly.