Weleda dnes

Weleda Francie, Huningue

Léčit a poskytnout lidem pohodu a vitalitu.

Průkopník a přední světový výrobce holistické přírodní kosmetiky a antroposofických léků

Tři hlavní lokality společnosti Weleda jsou blízko u sebe. Naše ústředí v Arlesheimu ve Švýcarsku je jen několik kilometrů od lokality Weleda v Huningue ve Francii a náš výrobní provoz ve Schwäbisch Gmünd u Stuttgartu je jen 250 kilometrů severovýchodně v Německu. Tyto tři lokality zpracovávají většinu z 1000 přírodních a udržitelně vyráběných surovin pro výrobky Weleda. Je zde také vytvořeno více než 120 přírodních kosmetických výrobků, 10 dietetik a asi 2500 léčivých přípravků.

Vysoké normy, vysoká kvalita

Při produkci našich výrobků jdou ruku v ruce normy nejvyšší kvality a pečlivé využívání zdrojů. Přibližně 81 % surovin pochází z ekologického nebo biodynamického zemědělství a kontrolovaného sběru ve volné přírodě. Všechny výrobky jsou založeny výhradně na přírodních látkách – důsledně se vyhýbáme umělým konzervačním látkám a barvivům. Společnost Weleda má skvělou obchodní pověst kvality, důvěry a udržitelného rozvoje podnikání.

Struktura společnosti

Společnost Weleda se skládá z 19 většinových akcionářů a společnost zaměstnává po celém světě přibližně 2500 lidí. Asi 40 % kapitálu a asi 80 % hlasovacích práv společnosti Weleda AG vlastní dva hlavní akcionáři – Všeobecná antroposofická společnost (AAG, Dornach, Švýcarsko) a Klinika v Arlesheimu (KA, Arlesheim, Švýcarsko), dříve Ita Wegman Klinik AG. Zbývající akcie na jméno a podílové listy bez hlasovacího práva jsou volně obchodovatelné. V registru akcionářů mohou být zapsáni pouze členové AAG. Prodejny společnosti Weleda se nachází ve více než 50 zemích na všech kontinentech.

Udržitelnost od samého počátku

Od založení v roce 1921 je společnost Weleda ve všech svých obchodních činnostech společenskyenvironmentálně ekonomicky odpovědná – od nákupu surovin přes výrobu kosmetických a farmaceutických výrobků až po balení a distribuci.

 

Společnost Weleda také pěstuje léčivé rostliny a provozuje vlastní zařízení na výrobu tinktur, kde probíhá další zpracování surovin destilací, extrakcí nebo potencováním. I když se některé z našich metod postupem času měnily, vždy jsme věřili sobě, našim zakladatelům a našim hodnotám. Společensky, environmentálně a ekonomicky působíme na základě stejných zásad od našeho založení. Věříme, že právě tato důslednost vytváří pozitivní změnu ve světě.

Zjisti o Weledě více

Velký závazek

Tradice a inovace jsou pro Weledu stejně důležité. Jsou základem našeho dlouhodobého úsilí o tři pilíře environmentální, sociální a ekonomické udržitelnosti.

Udržitelnost ve Weledě

Silné jádro

Až do současnosti společnost Weleda zůstává věrná silným duchovním principům našich zakladatelů a jejich účinky rezonují v celé naší společnosti.

Více o našem dědictví