Oskar Schmiedel

Sebevědomý muž, který inicioval výrobu antroposofických léčiv a kosmetiky.

Dr. Oskar Schmiedel (30. října 1887 –27. prosince 1959) byl lékárník, antroposof, terapeut, vědec vyznávající učení Goetha a teosofista. Vystudoval chemii na mnichovské univerzitě a poté nastoupil do Teosofického spolku.

Poté co si v roce 1907 poslechl přednášku Rudolfa Steinera, se stal jeho žákem a v roce 1912 založil chemicko-teosofickou laboratoř, kde byly barvy rostlin zkoumány antroposoficky. V roce 1913 založil vlastní laboratoř, kde byly vyráběny především kosmetické výrobky.

Výroba prvních antroposofických léků

Brzy poté se na Oskara Schmiedela obrátil Rudolf Steiner, aby přemístil svou laboratoř do Dornachu. Z primitivní kůlny pak na místě pomohl s výzdobou prvního Goetheana, ale zároveň začal vyrábět své vlastní antroposofické léky.

 

Od roku 1919 začala intenzivní výroba léčivých prostředků, nejprve s pomocí Dr. Ity Wegmanové a později s pomocí Dr. Ludwiga Nolla (1872 –1930), s nímž vytvořili celou řadu doplňků.

Ředitel společnosti Weleda po 35 let

V roce 1922 se Oskar Schmiedel stal zodpovědným za výzkumné a výrobní oddělení společnosti Weleda a v roce 1924 se stal ředitelem celé společnosti, kterým zůstal až do své smrti v roce 1959.

Oskar Schmiedel je dodnes znám jako typický farmaceutický průkopník. Byl to on, kdo založil antroposofickou laboratoř a zahájil výrobu kosmetických a farmaceutických výrobků. Byl to také on, kdo požádal Rudolfa Steinera, aby pořádal kurz pro lékaře – akce, která více než kterákoli jiná spustila antroposofickou medicínu.

Zpět v čase

Metoda celosvětového výzkumu

Antroposofii založil filozof a přírodní vědec Rudolf Steiner společně s podobně smýšlejícími kolegy.

Antroposofie

Muž s vizí

Duchovní a filozofický zakladatel Weledy. Jeho vizí byl nový léčebný proces, který vyvíjel od antropologických předpokladů až po konkrétní léky a výrobu léčiv.

Rudolf Steiner