Naše dědictví

I po více než 90 letech je naše vize stále aktuální

Společnost Weleda zůstává dodnes věrná udržování duchovních principů našich zakladatelů a jejich vliv rezonuje ve všech částech naší společnosti.

Společnost Weleda byla založena v roce 1921 rakouským filozofem a přírodovědcem Rudolfem Steinerem, holandskou lékařkou Itou Wegmanovou a Oskarem Schmiedelem, chemikem a lékárníkem z Mnichova v Německu. Filozofická ideologie a vysoké hodnoty antroposofie jsou stále základem naší společnosti.

Založeno

Muž s vizí

Duchovní a filozofický zakladatel Weledy.

Rudolf Steiner

Praktikovala teorii v praxi

Neobyčejná žena se silnou vizí reformy v lékařském prostředí.

Ita Wegmann

Zpět v čase

Jak vše začalo

Všechno to začalo nemocnicí a farmaceutickou laboratoří.

Od roku1921

Ředitelem Weledy 35 let

Iniciátor výroby antroposofických léčiv a kosmetiky.

Oskar Schmiedel

Společnost založená na antroposofii: „lidská moudrost“

Antroposofie je duchovní pohled na svět s evropskými kořeny, který je nyní rozšířen po celém světě. Byl pojmenován a formulován zakladatelem společnosti Weleda Rudolfem Steinerem, který tento termín přeložil jako „lidská moudrost“.

Na rozdíl od některých současných praktik v akademických a univerzitních kruzích pro Rudolfa Steinera tento termín znamenal zkoumání duchovního světa skrze vědeckou a duchovní zkušenost a právě na tuto oblast se ve své práci nejvíce zaměřil. Steinerova antroposofie vychází z exaktního vědeckého myšlení a exaktních metod výzkumu, zpočátku je omezena na svět hmoty a poté se skrz vědu rozšiřuje do duchovní oblasti.

Přeloženo do reality moderní obchodní společnosti

Jako společnost tyto hodnoty naplňujeme prostřednictvím všech našich činností – v našem biodynamickém zemědělství, spravedlivém zacházení se zaměstnanci a zainteresovanými stranami, udržitelných výrobních procesech a kosmetických a farmaceutických výrobcích. V mnoha zemích se nadále rozvíjíme prostřednictvím angažovaných lidí, kteří oceňují náš étos. Nyní jsme předním světovým výrobcem holistické, přírodní a bio kosmetiky a léčiv pro využití v antroposofické terapii.

Naše produkty

Univerzální přírodní hydratační krém pro velmi suchou až hrubou pokožku.
75 ml
249,00Kč
Kup teď
Přirozená ochrana pro suché a popraskané rty.
4.8 g
129,00Kč
Kup teď
Rakytník podporuje přirozenou obranyschopnost organismu
250 ml
329,00Kč
Kup teď
Čistě přírodní hydratační krém vhodný pro normální až smíšenou pleť. S čistým svědomím nahradí denní i noční krém nebo bázi pod make-up.
30 ml
349,00Kč
Kup teď
Pořádná dávka hydratace pro suchou až velmi suchou pokožku. Vhodná zejména pro ženy nad 20 let.
30 ml
349,00Kč
Kup teď
Bohatý noční krém pro velmi suchou až dehydratovanou pokožku vhodný zejména pro ženy nad 20 let.
30 ml
379,00Kč
Kup teď