Rakytník

Bobule nabité silou s povzbuzujícím účinkem

Tlusté kořeny rakytníku tvrdohlavě prorůstají neúrodnou kamenitou půdou. Tato rostlina je průkopník, který přežije i drsné podmínky a k životu potřebuje velmi málo. Během svého růstového cyklu neustále prokazuje schopnost do poslední kapky využít svoji vitalitu a životní sílu. To je vidět i na kořenovém systému, který se rozrůstá až dvanáct metrů do okolí. Rakytník prospívá i v řídké, nehostinné, porézní půdě bez čerpání živin ze země. Bez problému odolá i takovým náročným podmínkám. Jediné, co si rakytník žádá, je dostatek slunce.

 

Tento obranyschopný keř s tuhými, špičatými listy a množstvím trnů je skutečný uctívač slunce. Zářivé, zlatočervené bobule absorbují sluneční záři a berou si z ní sílu, kterou přetváří na cenné vitamíny. Sklizeň těchto plodů je náročná, ale bobule rakytníku jsou víc než jen pěkné ovoce. Jsou nabité vitamíny a posilují lidské tělo uvnitř i navenek.

Nakopne imunitní systém

Odolnost je nejdůležitější vlastnost rakytníku. Jeho zářivé bobule obsahují neobyčejné množství vitamínu C a dále v nich najdete také vitamín B12 (kobalamin), který je obzvlášť důležitý pro vegetariány. Zejména během studeného období s nedostatkem slunečního svitu může náš imunitní systém těžit ze sluneční energie ukryté v plodech rakytníku. Tato energie pomáhá revitalizovat tělesnou samoregulaci a usnadňuje vstřebávání přirozených biologicky dostupných vitamínů. Díky tomu máme víc energie a posílený imunitní systém.

Přítel slunce

Navíc je rakytník skutečným expertem na krásu. Olej získávaný ze semínek a dužiny rakytníku chrání pokožku a posiluje ochranou kožní bariéru. Vysoký obsah kyseliny linolové, linolenové a palmitoolejové a vitamínu E zklidňuje podráždění. Karotenoidy, které rakytníku propůjčují jeho typickou oranžovočervenou barvu a jsou důkazem o jeho speciálním vztahu ke světlu, teplu a vzduchu, působí jako prevence proti poškození způsobenému slunečním zářením. Rakytník předchází vysychání pokožky a podporuje zdravou spolupráci energií uvnitř kůže. V naší rakytníkové péči oslavujeme všestranné schopnosti této rostliny a její vitalitu.

Vitalita pro vaše tělo i smysly
219,00Kč
Kup teď
Dotek zlatého bohatství pro vysušenou pokožku
419,00Kč
Kup teď
Dodává pokožce živiny a podporuje její hydrataci - pro suchou pokožku
399,00Kč
Kup teď
Lehký, rychle se vstřebávající krém na ruce ideální pro každodenní použití.
199,00Kč
Kup teď
Rakytník podporuje přirozenou obranyschopnost organismu
329,00Kč
Kup teď
Rakytník podporuje přirozenou obranyschopnost organismu
200 ml
379,00Kč
Kup teď