Kosatec

Udržuje v pokožce rovnováhu mezi extrémní suchostí a vlhkostí

Kosatec má bohatou historii a je nejen obdivovanou okrasnou květinou, ale také vyhledávanou léčivou rostlinou s účinky známými už od starověku. Kosatci se dostalo i královské pocty – zdobí slavný erb francouzského královského rodu Bourbonů. Nám ve Weledě kosatec poskytuje své neobyčejné účinky už mnoho let: jeho silný oddenek zadržuje vlhkost tak dobře, že tato rostlina dokáže přežít i dlouhá období extrémního sucha i nadměrné vlhkosti.

 

Kosatec opatrně hospodaří s vodou díky neustálému procesu vytváření, sběru, zadržování a skladování vláhy za pomoci slizu zadržujícího vodu a absorpčních látek v oddenku, jakými jsou cukry a škroby. I unikátní architektonická stavba květu, proudnicová struktura a vzpřímený tvar listů a stonku napomáhají tomu, aby kosatec dobře prospíval v obdobích s nadměrným množstvím vody.

Iris petal with water pearls

Model pro mladou pleť

Co se týká regulace hladiny vlhkosti, kosatec slouží díky svým vlastnostem jako ideální model pro mladistvou pleť. Pokud je hladina vlhkosti v kůži v rovnováze, pleť vypadá zdravě a je jemná, pevná, narůžovělá, ne příliš mastná a ani moc suchá. Optimální vlhkost tedy vede k bezchybnému vzhledu pokožky. Ale lidský život je kolem 20. roku plný změn – dospívající se staví na vlastní nohy, zkouší, co život nabízí a získávají nové zkušenosti. Toto období změn se často odráží na stavu jejich pleti, zejména v letech největších experimentů mezi 21. a 28. rokem života. Během této životní fáze je pleť vystavována extrémním situacím a důsledkem toho se může vysoušet a mít sklony k tvorbě nedokonalostí a zanícení.

Iris flower in field - Weleda Iris flowers at sunset - Weleda Iris field in Italy - Weleda Iris field in Italy - Weleda

Odborník na rovnováhu

Mezi lidským životem a kosatcem existují určité spojitosti: lidské tělo má vynikající schopnost vyrovnávat regenerativní a degenerativní funkce v každém orgánu. Stejně tak je kosatec díky svým schopnostem hospodařit s vláhou skutečným odborníkem na vyrovnávání extrémů. Jeho krása, oslnivost a dlouhověkost závisí na jeho zadržování či uvolňování vlhkosti podle potřeby. V kombinaci s jojobovým olejem a zklidňujícím vilínem pokožku zdravým způsobem reguluje tak, aby se obsah vlhkosti harmonizoval a pleť získala zpět svůj přirozeně krásný vzhled.

Vyvážená hydratace pokožky pro ženy po 20 – pro suchou až velmi suchou pleť.
349,00Kč
Kup teď
Bohatý noční krém pro suchou, dehydrovanou pokožku po 20. roku života
379,00Kč
Kup teď
Přirozené hydratační mléko pro normální až smíšenou pleť, denní a noční, perfektní pod make-up.
349,00Kč
Kup teď