Měsíček

Oblíbenec všech zahrádkářů, který se pyšní léčivými, zklidňujícími a regeneračními účinky

Měsíček lékařský je zahrádkáři oblíbená rostlina, která se velmi často objevuje v léčivých a okrasných zahradách. Málokterá rostlina je tak všestranná a má takové léčivé účinky, a proto právě měsíček pěstujeme v našich léčivých zahradách už více než osmdesát let.

Calendula flowers close up

Měsíček nebýval oblíbený jen jako léčivka. Jeho zářivé, jasně oranžové květy využívali v okrasných zahradách už starověcí Řekové, Římané, Indové a Arabové. Zlatavé barvivo z měsíčku se používalo na barvení látek, jídla a kosmetiky a v Evropě, kam se dostal koncem Středověku, se měsíček brzy stal vítanou součástí jídelníčku i lékárniček.

Calendula flowers shot from below

Shromažďuje sluneční energii

Energický růst měsíčku spojuje element vody a ohně, které se projevují hřejivou aromatickou pryskyřicí v jeho svěžích listech a stoncích bohatých na vlhkost. Jasně žluté, oranžové a červené květy měsíčku jsou skutečné energetické pasti, protože absorbují obrovské množství světla a tepla. Aktivní látky obsažené v měsíčku bojují se záněty a podporují tvorbu tkání, zatímco karotenoidy, flavonoidy a esenciální oleje chrání kůži proti vnějším vlivům. Měsíček je tedy nejvíce ceněn pro své posilující a ochranné účinky, kterými pečuje o zdraví kůže. Navíc zklidňuje pokožku, která ztratila rovnováhu a je vysušená, zanícená nebo příliš namáhaná.

Wet calendula blossom in the morning

Posilující účinky pro zdraví kůže

Díky svým zklidňujícím účinkům je měsíček ideální pro citlivou pokožku novorozenců a batolat. Kůže miminek a malých dětí si vytváří hřejivou ochranou vrstvu se zásobou tuku, aby se zajistilo správné fungování vnitřních orgánů. Mladá pokožka se ale sama neumí přizpůsobit náhlým změnám teplot, a proto potřebuje zvláštní podporu ve formě láskyplné péče, vhodného oblečení a hřejivého ošetření. V tu chvíli přichází na řadu zklidňující výtažek z měsíčku, který pomáhá rozvíjet odolnost a obranyschopnost mladé kůže.

           

Měsíček hraje v mnoha našich produktech díky svým obnovujícím a ochranným účinkům klíčovou roli. Měsíčkové tinktury a olejové extrakty najdete asi ve třiceti našich léčivech a kosmetických přípravcích. A protože je tato rostlina nepostradatelná pro vývoj dětské pokožky, je už padesát let klíčovou rostlinou naší řady péče o dítě.

Šetrná ochrana a hydratace pro nechráněnou pokožku dítěte.
50 ml
199,00Kč
Kup teď
Ochrana pro jemnou pokožku dítěte v drsném počasí.
75 ml
199,00Kč
Kup teď
Pečuje o pokožku a chrání ji v oblasti plenek.
75 ml
199,00Kč
Kup teď
Pomáhá zklidnit, utišit a uvolnit děťátko po aktivním dnu.
200 ml
299,00Kč
Kup teď
Organický kojenecký olej pro jemnou pokožku kojenců.
200 ml
299,00Kč
Kup teď
Hydratační a zklidňující mléko pro jemnou pokožku.
200 ml
299,00Kč
Kup teď
Šetrný ve vaně a sprše pro mytí od hlavy až k patě.
200 ml
299,00Kč
Kup teď
Bohatý, intenzivní tělový krém pro péči o dítě.
75 ml
199,00Kč
Kup teď
Zubní pasta neobsahující mátu s rostlinnými extrakty a minerály
75 ml
139,00Kč
Kup teď
Mýdlo tvořené extrakty z měsíčku a heřmánku.
100 g
139,00Kč
Kup teď
Jemná, intenzivní péče o citlivou pokožku
200 ml
319,00Kč
Kup teď