Krása

Jemná masáž rukou v 5 krocích

Po dlouhém dni dopřejte sobě či milovanému člověku uklidňující masáž rukou - jemné pohyby pro pohodlí a rozmazlování těla i duše.

Potěšte svou drahou polovičku a odměňte ji po náročném dni příjemnou masáží rukou. Jemnými pohyby a stlačováním klíčových bodů budete hýčkat nejen jeho/její tělo, ale i duši. Stačí se pohodlně usadit, vybrat voňavý masážní olej a začít. 

Jemná masáž rukou v 5 krocích

Krok č. 1: Lehce uchopte ruku druhé osoby a za vynaložení jemného tlaku ji masírujte. Začněte u konečků prstů a pokračujte po její zadní straně přes předloktí až k loktu. Loktem několikrát zakružte a pak se stejnými pohyby vraťte zpět ke konečkům prstů. Třikrát opakujte.

Krok č. 2: Nyní se soustřeďte na prsty a každému z nich věnujte speciální pozornost. Podepřete si svými prsty prst, který má být masírován a palcem ho ve směru hodinových ručiček jemně prohněťte. Začněte nehtovým lůžkem a pokračujte až ke kloubům u dlaní. Než se do tohoto kroku pustíte, ujistěte se u osoby, kterou masírujete, zda netrpí bolestmi kloubů. V takovém případě uzpůsobte vynaložený tlak tak, aby jí to bylo příjemné.

Krok č. 3: Prsty jeden po druhém protáhněte. Uchopte prst do své dlaně a za použití mírného tlaku po prstu pomalu sjíždějte od kloubu až ke špičce. Jako první začněte palcem, masáž pak zakončete malíčkem.

Krok č. 4: Přesuňte svou pozornost k dlaním. Otočte ruku masírovaného tak, aby jeho dlaň směřovala nahoru a přidržte ji. Palcem ji pak v kruhových pohybech promasírujte. Pokud si nejste jisti vynaloženým tlakem, zeptejte se, zda vašemu protějšku vyhovuje a případně ho upravte.

Krok č. 5: Na závěr uvolněte prsty. Opět použijte kruhový pohyb, kterým promasírujte každý prst zvlášť – od palce po malíček. Následně zopakujte táhnoucí pohyb z kroku č. 2, abyste dosáhli naprostého uvolnění. Nyní můžete přejít k druhé ruce.