Ratanha

Udržuje dásně a zuby zdravé

Snadno přehlédnutelná

Ratanha je jednou z rostlin, které nikdy nevyhrají soutěž krásy. Tento nenápadný keřík zbožňuje suché, kamenité prostředí a na první pohled nevypadá nijak zajímavě. Ale stejně jako další rostliny, které jsou snadno přehlédnutelné, se pyšní neobyčejnými skrytými vlastnostmi. Pochází z úpatí And v Bolívii, Peru a Ekvádoru. Místní domorodci ji odjakživa používali jako léčivou rostlinu, zejména pro léčbu zánětů v dutině ústní.

 

 

Kvůli nárůstu popularity této rostliny v posledních letech značně stoupl i její vývoz, a tak jí začalo hrozit vyhynutí. Proto už čtyřicet let získáváme zásoby ratanhy pro naše produkty zásadně ze specifických lokací v Peru a zavázali jsme se k udržitelnému a společensky zodpovědnému sběru ve volné přírodě. Vždy myslíme na ochranu místních obyvatel a přírodního prostředí.

Pozoruhodné vlastnosti

Kořen ratanhy obsahuje zklidňující taniny, které už mnoho let používáme v alkoholových výtažcích do našich produktů péče o dutinu ústní. Charakteristická načervenalá barva prostupuje výslednými produkty. Taniny posilují dásně a zároveň ulevují od podráždění v ústech. Zdravá ústa a silné zuby jsou nejen atraktivní, ale důležité pro celkové zdraví organismu.

Ratanhová zubní pasta

Naše nejlepší přírodní zubní pasta pro citlivé dásně.
75 ml
139,00Kč

Ústní voda

Osvěžuje dech a posiluje dásně, které jsou náchylné ke krvácení.
50 ml
199,00Kč