Pšenice

Posiluje strukturu vlasu a harmonizuje pokožku hlavy

Pšenice má vzpřímená stébla a silné osiny a je často považována za základní obilovinu. Někdy je popisována také jako obilovina středu, protože stojí mezi kosmem a zemí a představuje harmonickou spolupráci mezi základními elementy – zemí, vodou, vzduchem a ohněm. Výsledkem je bohaté spojení hmoty a kyseliny křemičité.

Jedna z nejstarších rostlin v historii lidstva

Pšenice je jedna z nejstarších pěstovaných rostlin v historii lidstva - překonala ji jen kukuřice. Getreide, německý výraz pro obilovinu, byl ve staroněmčině psán jako gitregidi, což znamenalo ‚majetek’, ‚výnos’ nebo ‚to, co je nošeno’. Výnos pšenici vystihuje nejlépe, a to nejen její vnitřní, výživovou kvalitu, ale také její vzhled. Stéblo unese několikanásobek vlastní váhy bez toho, aby se ohýbalo.

 

Zdá se, že veškeré síly, které by mohly přispět k přebytečnému růstu, byly potlačeny a přesměrovány a mají funkci zprostředkovávat soulad. Sebekontrola pšenice umožňuje  vyrovnanou spolupráci základních elementů a bohatost zralých zrn. Ta obsahují olej z pšeničných klíčků, kyselinu linolovou, linolenovou a vitamín E, který působí jako antioxidant.

Odměna pro strukturu vlasu

Jelikož jsou všechny látky obsažené v pšenici v harmonii, olej z pšeničných klíčků skvěle prokrvuje pokožku hlavy a podporuje její pevnost a pružnost. Výživné stavební materiály (vitamín E a lecitin) jsou skutečnou odměnou pro strukturu vlasu. Polynenasycené mastné kyseliny v oleji z pšeničných klíčků také podporují buněčný vývoj ve vlasových koříncích, a tak působí proti ztrátě vlasů. Olej z pšeničných klíčků harmonizuje anabolické a katabolické procesy probíhající v pokožce hlavy: zmírňuje tvorbu lupů a navrací pokožce hlavy zdravou rovnováhu důležitou pro krásný vzhled vlasů.

Kvůli těmto pozitivním vlastnostem jsme si pšenici vybrali jako ideální klíčovou rostlinu pro podporu struktury a rovnováhy. Pokud není pokožka hlavy v rovnováze, harmonizující účinky pšenice přináší rychlou úlevu. Je to velmi jednoduché: zdravá pokožka hlavy = krásné vlasy.

Pšeničný šampon proti lupům

Přírodní olej z pšeničných klíčků pomáhá vlasům i pokožce hlavy najít ztracenou rovnováhu.
190 ml
249,00Kč