Proskurník

Ochranná bariéra, která podporuje zdravý vývoj kůže

Zklidňuje a tiší smyly i pokožku

Prospěšné účinky proskurníku naznačuje i jeho botanický název. Althaea je odvozeno z řečtiny a znamená ‚léčivý‘. Proskurník byl používán jako léčivá rostlina už ve starověké Číně, Sýrii, Egyptě a Řecku a do střední Evropy se nejspíš dostal během středověku s počátky zemědělství. Dnes se pěstuje ve slané půdě v pobřežních oblastech.

White mallow blossom close up

Proskurník je na první pohled drobná a jemná rostlina, ale překvapí vás svou vytrvalostí, jelikož snadno zvládne nedostatek vody i horko. Gelová hmota v jeho kořenech a květech rostlinu chrání před vyschnutím a má ochranné a hydratační účinky. Jemné, téměř bílé, květy proskurníku s nádechem do růžova vynikají svou delikátní vůní.

White mallow with closed blossom

Jemný jako dětská pokožka:

Přesně z těchto důvodů je proskurník ideální složkou dětských pečujících produktů. Citlivá dětská kůže potřebuje čas, aby se během prvních let života plně vyvinula a naučila všechny své funkce. Potřebuje jemnou ochrannou a hřejivou vrstvu, a to bez parfemace, která by ji mohla vyvést z rovnováhy. Proskurník v citlivé dětské pokožce zadržuje vlhkost a podporuje vývoj přirozené obrany, aby ji dokázal bránit před škodlivými vnějšími vlivy.

White mallow blossom close up

Jemná ochrana pro citlivou pokožku

Ve spojení s maceškou, která uklidňuje a uzdravuje, naše proskurníková řada vykazuje zvláště dobré ochranné vlastnosti. Kromě toho kokosový olej a sezamový olej intenzivně vyživují pokožku. Dokonce i pro neurodermitickou a akutně citlivou dětskou pokožku jsou složky našich produktů této řady naprosto vhodné.

Zklidňující pleťový krém

Zklidnění pro dětskou hypersenzitivní, suchou nebo atopicku pokožku.
50 ml
299,00Kč

Zklidňující kojenecký krém

Šetrná péče o citlivou dětskou pokožku v oblasti plenek.
50 ml
249,00Kč

Zklidňující tělové mléko

Šetrná péče pro suchou a citlivou dětskou pokožku.
200 ml
449,00Kč

All images (c) Angelika Salomon