Levandule

Zázračná rostlina pro relaxaci a klid těla i duše

Modrá pole, kam jen oko dohlédne. Teplý vánek se dotýká květů a roznáší po okolní tiché krajině silnou vůni levandule. Typická prázdninová scéna z francouzské Provence? Možná, že ne – protože v moldavské černozemi se levanduli také výborně daří. Spolupracujeme s 200 moldavskými malozemědělci a z jejich sklizně získáváme levandulový esenciální olej, který propůjčuje svoji zklidňující vůni mnoha našim produktům.

Bunches of lavender on the ground

Aromaterapeutická stálice

Levandulový keřík se stříbřitými listy byl ceněn už ve starověku, kdy se kvůli svým zklidňujícím účinkům přidával do koupelí a používal se při praní prádla. Název levandule pravděpodobně pochází z latinského slovesa lavare, což znamená ‚mýt’. Levandule je zdrojem mnoha povídaček a mýtů, z nichž některé se nejspíš zakládají na pravdě – i když to často nelze dokázat. V hrobě egyptského faraona Tutanchamona se například našly nádoby naplněné mastí, která i po 3 000 letech voněla po levanduli. Starověcí Egypťané tak možná levanduli používali při balzamování mumií.

Uvolnění celého těla

V aromaterapii jsou charakteristické tóny levandule opravdovou stálicí. Modrá barva květů je pastvou pro oči, zatímco levandulový esenciální olej uklidňuje centrální nervovou soustavu. Ve skutečnosti má tato rostlina zklidňující účinek na celé tělo – složky obsažené v levandulovém oleji pomáhají odbourat nervové napětí, nespavost, křeče, a dokonce i kardiovaskulární problémy a zažívací potíže. Regulační schopnosti této starověké léčivé rostliny harmonizují tělo i duši i po náročném dni. Lidé, pro které je těžké večer vypnout, si mohou užít koupel či sprchu s levandulí, uvolnit se a připravit se na hluboký spánek.

Levandulový zklidňující olej

Zklidňující tělový olej pro normální až suchou pokožku
100 ml
339,00Kč

Levandulový relaxační sprchový krém

Dokonalé zklidnění ve sprchovém krému.
200 ml
219,00Kč

Levandulová koupel zklidňující

Celkové zklidnění v levandulové koupeli.
200 ml
349,00Kč