Kosatec

Udržuje v pokožce rovnováhu mezi extrémní suchostí a vlhkostí

Kosatec má bohatou historii a je nejen obdivovanou okrasnou květinou, ale také vyhledávanou léčivou rostlinou s účinky známými už od starověku. Kosatci se dostalo i královské pocty – zdobí slavný erb francouzského královského rodu Bourbonů. Nám ve Weledě kosatec poskytuje své neobyčejné účinky už mnoho let: jeho silný oddenek zadržuje vlhkost tak dobře, že tato rostlina dokáže přežít i dlouhá období extrémního sucha i nadměrné vlhkosti.

 

Kosatec opatrně hospodaří s vodou díky neustálému procesu vytváření, sběru, zadržování a skladování vláhy za pomoci slizu zadržujícího vodu a absorpčních látek v oddenku, jakými jsou cukry a škroby. I unikátní architektonická stavba květu, proudnicová struktura a vzpřímený tvar listů a stonku napomáhají tomu, aby kosatec dobře prospíval v obdobích s nadměrným množstvím vody.

Iris petal with water pearls

Model pro mladou pleť

Co se týká regulace hladiny vlhkosti, kosatec slouží díky svým vlastnostem jako ideální model pro mladistvou pleť. Pokud je hladina vlhkosti v kůži v rovnováze, pleť vypadá zdravě a je jemná, pevná, narůžovělá, ne příliš mastná a ani moc suchá. Optimální vlhkost tedy vede k bezchybnému vzhledu pokožky. Ale lidský život je kolem 20. roku plný změn – dospívající se staví na vlastní nohy, zkouší, co život nabízí a získávají nové zkušenosti. Toto období změn se často odráží na stavu jejich pleti, zejména v letech největších experimentů mezi 21. a 28. rokem života. Během této životní fáze je pleť vystavována extrémním situacím a důsledkem toho se může vysoušet a mít sklony k tvorbě nedokonalostí a zanícení.

Iris flower in field - Weleda Iris flowers at sunset - Weleda Iris field in Italy - Weleda Iris field in Italy - Weleda

Odborník na rovnováhu

Mezi lidským životem a kosatcem existují určité spojitosti: lidské tělo má vynikající schopnost vyrovnávat regenerativní a degenerativní funkce v každém orgánu. Stejně tak je kosatec díky svým schopnostem hospodařit s vláhou skutečným odborníkem na vyrovnávání extrémů. Jeho krása, oslnivost a dlouhověkost závisí na jeho zadržování či uvolňování vlhkosti podle potřeby. V kombinaci s jojobovým olejem a zklidňujícím vilínem pokožku zdravým způsobem reguluje tak, aby se obsah vlhkosti harmonizoval a pleť získala zpět svůj přirozeně krásný vzhled.

Kosatcový hydratační denní krém

Pořádná dávka hydratace pro suchou až velmi suchou pokožku. Vhodná zejména pro ženy nad 20 let.
30 ml
349,00Kč

Kosatcový hydratační noční krém

Bohatý noční krém pro velmi suchou až dehydratovanou pokožku vhodný zejména pro ženy nad 20 let.
30 ml
379,00Kč

Kosatcový intenzivně hydratační krém

Čistě přírodní hydratační krém vhodný pro normální až smíšenou pleť. S čistým svědomím nahradí denní i noční krém nebo bázi pod make-up.
30 ml
349,00Kč