Granátové jablko (punica granatum)

Odborník na vyrovnávání extrémů a obnovu života

Symbol krásy a síly

V mnoha kulturách jsou účinky granátového jablka známé už po celá tisíciletí. Granátové jablko pochází ze starověké Perské říše, která zahrnovala dnešní Řecko, Turecko, Írán a Irák. Dodnes se pěstuje hlavně ve Středomoří, na Středním východě a v Indii. V místních kulturách toto ovoce už od starověku symbolizuje krásu, plodnost, smyslnost a sílu. Granátovník se dorůstá úctyhodného věku – některé exempláře se dožívají více než 200 let. V posledních letech se jeho plody opět staly populárními v kulinářství i kosmetice.

Vědecky prověřené účinky

Vzácný olej ze semen granátového jablka má antioxidační a regenerační účinky díky svému vysokému obsahu polyfenolů. Tyto přirozeně se vyskytující fotochemikálie působí jako vynikající likvidátor volných radikálů, které, jak známo, urychlují proces buněčného stárnutí. Olej ze semínek granátového jablka revitalizuje kožní buňky, a tak je pokožka přirozeně vypnutá a vyhlazená. Pozitivní účinky granátového jablka byly v poslední době potvrzeny mnoha vědeckými studiemi.

Neustálý růst

Granátové jablko má na lidskou kůži povzbudivé a revitalizační účinky, které jsou umocněné specifickým rozložením fází růstu této rostliny. Mezi jednotlivými fázemi jsou značná přerušení, protože nepřechází jedna do druhé, ale místo toho se překrývají a probíhají současně – stejně jako fáze lidského života.

Od čtyřicátého roku vytěžíme z pozitivních vlastností granátového jablka nejvíce. V této fázi života se ohlížíme zpět za našimi zkušenostmi a už víme, kým vlastně jsme. Ale jak stárneme, mění se i naše kůže – její vitalita se ztrácí, procesy regenerace se zpomalují a sklony pokožky k vysychání a tvrdnutí se už samy přes noc nevyřeší.

Mistr změn

V tomto období nám granátové jablko může poskytnout své služby. Zprostředkovává rovnováhu mezi mladistvostí a zralostí, umožňuje hladký přechod mezi těmito dvěma fázemi a uvolní své dynamické a regenerační účinky. Olej ze semínek granátového jablka stabilizuje a uvolňuje kůži v období změn, harmonizuje její vnitřní a vnější krásu a dodává nám odvahu s klidem nahlížet do budoucnosti.

Granátové jablko zpevňující pleťový olej

Pro viditelně jemnější a rozzářenou pleť.
5 Hodnocení
30 ml
649,00Kč

Granátové jablko zpevňující oční krém

Speciální péče vytvořená přímo na míru citlivé pokožce kolem očí.
10 ml
449,00Kč

Granátové jablko zpevňující sérum

Intenzivní sérum, které zpevňuje pleť a zároveň ji chrání před působením vnějších vlivů.
1 Hodnocení
30 ml
499,00Kč

Granátové jablko zpevňující noční krém

Pořádná dávka noční regenerace vhodná pro pleť po čtyřicítce. Bohatá textura chrání buňky před volnými radikály a tím přispívá k jejímu zdravému a mladistvému vzhledu.
30 ml
459,00Kč

Granátové jablko regenerační sprchový krém

Krémově hebký nepěnivý sprchový krém
200 ml
239,00Kč

Regenerační olej Granátové jablko

Lehký výživný olej ze semen granátových jablek
1 Hodnocení
100 ml
499,00Kč

Regenerační krém na ruce Granátové jablko

Chrání zralou pokožku rukou proti škodlivým vnějším vlivům.
50 ml
249,00Kč