Divoká růže

Nezkrotná krása v harmonii se sílou

Královna květin, ambasadorka lásky, symbol krásy a čistoty

Žádná květina není tak nekonečně fascinující jako růže

Není divu, že růže je mezi ostatními květinami takřka legendou - i starověcí Babyloňané pěstovali růže a vyráběli z jejich okvětních plátků vonné masti. V Číně se růže pěstovaly na terasovitých políčcích, protože jejich regenerační účinky byly už tehdy Číňanům dobře známé. V dobách císaře Karla Velikého lidé používali okvětní plátky růže na kloktání nebo do ozdravných koupelí, zatímco destilace vzácného růžového oleje byla pravděpodobně vyvinuta v Persii. Esenciální olej z růže byl vždy považován za extrémně cenný a jeho produkce byla – a stále je – nesmírně finančně náročná. Na výrobu jednoho litru růžového oleje jsou potřeba tři miliony květů. Dnes existuje asi 150 druhů divoké růže, z nichž téměř dvě třetiny pochází z Asie, a nespočet variant a vůní.

Rovnováha mezi krásou a sílou

Skryté vlastnosti růže jsou stejně důležité jako její krása – a nejsilnější účinky mají divoké odrůdy. Divoká růže umí udržovat rovnováhu mezi sametovou hebkostí a sílou i mezi požadavky a přizpůsobivostí. Pěstěné růže svou vitalitu a harmonii demonstrují bezchybnou krásou a okouzlující vůní, zatímco divoká růže si svoji životní energii uchovává hluboko uvnitř a rozvíjí v sobě látky, které dávají vzniknout vzácnému oleji ze semen rosa mosqueta.

Olej ze semen Rosa mosqueta pro vyhlazenou pleť

Za pomoci trnů růže sama nad sebou drží opratě a brání vlastní snaze se rozrůstat. Tímto způsobem dosahuje vnitřní rovnováhy. Vnitřní harmonii promítá do svého ovoce, šípků, a jejich semínek. I naše pokožka těží z rovnováhy divoké růže. Olej ze semen rosa mosqueta pokožku zklidňuje a vyhlazuje, zatímco vůně damascénské růže harmonizuje náladu.

 

Divokou odrůdu rosa mosqueta a olej z jejích šípků používáme v naší růžové řadě péče o obličej a tělo. Olej ze semen rosa mosqueta je jedním z nejúčinnějších olejů pro vyhlazení pokožky. Po 30. roku života, když se naše pokožka začne vysoušet a má stále víc požadavků, nám síla produktů s růží může účinně pomoci.

Růžový vyhlazující denní krém

Účinná péče o pleť po třicítce chránící ji před prvními známkami stárnutí.
30 ml
489,00Kč

Růžový vyhlazující noční krém

Bohatý noční krém, který dodá pleti živiny a zanechá ji hedvábně jemnou.
30 ml
519,00Kč

Růžový vyhlazující hydratační krém

Šetrný hydratační krém ideální pro pleť po třicítce, která potřebuje ochránit a zjemnit první vrásky.
1 Hodnocení
30 ml
489,00Kč

Růžový pěsticí olej

Intenzivní hydratace se vzácným růžovým olejem
100 ml
439,00Kč

Růžový deodorant

Květinově ženská vůně pro celodenní svěžest.
100 ml
379,00Kč