Bříza

Plná látek, které nám dodávají energii.

Bříza bývala spojována s překrásnou norskou bohyní Freyou oděnou do opeřeného pláště, a tak ji Germáni a Slované považovali za posvátný strom. Přinášení břízky do vesnice jako symbolu nástupu jara je jedna z přeživších tradic – březovou májku můžete zjara vidět na mnoha návsích a náměstích. Mládenci ozdobenou břízkou tradičně obdarovávali své vyvolené – nejspíš bývala symbolem zdraví a krásy.

Omlazuje tělo

V Německu se březová míza používala jako zkrášlující a posilující kúra nebo jako lék proti horečce a žaludečním potížím, zatímco odvar z březových listů pomáhal léčit kožní onemocnění a rány. V severní Evropě a Rusku byla bříza známá jako pomocník při hubnutí – cenné látky v ní obsažené včetně vitamínu C totiž aktivují přirozené spalování tuků.

 

 

 

Flavonoidy obsažené v bříze mají při vnitřním užití detoxikační účinek a pomáhají chránit buňky tím, že podporují látkovou výměnu a odvádějí z tkání přebytečnou vodu. Močopudný účinek břízy byl známý jako „jarní očista“. Březové produkty od Weledy zahrnují nápoj a produkty péče o tělo, které vyhlazují a zpevňují pokožku.

Březový sprchový peeling

Stimulující peeling povzbuzující pokožku.
150 ml
219,00Kč

Březový detoxikační set

Cenově zvýhodněný set pro očistu organismu od škodlivých látek přirozenou cestou
sada
549,00Kč
Vyprodáno

Březový olej na celulitidu

Přírodní péče o pokožku trpící celulitidou
1 Hodnocení
200 ml
729,00Kč
Birken Aktiv-Getränk

BIO Březová šťáva (bez cukru)

Certifikovaný BIO nápoj s extraktem z březových listů.
250 ml
349,00Kč

Happy Skin

Speciální kúra pro šťastnou pokožku
sada
649,00Kč