Bříza

Plná látek, které nám dodávají energii.

Bříza bývala spojována s překrásnou norskou bohyní Freyou oděnou do opeřeného pláště, a tak ji Germáni a Slované považovali za posvátný strom. Přinášení břízky do vesnice jako symbolu nástupu jara je jedna z přeživších tradic – březovou májku můžete zjara vidět na mnoha návsích a náměstích. Mládenci ozdobenou břízkou tradičně obdarovávali své vyvolené – nejspíš bývala symbolem zdraví a krásy.

Birch tree in spring

Omlazuje tělo

V Německu se březová míza používala jako zkrášlující a posilující kúra nebo jako lék proti horečce a žaludečním potížím, zatímco odvar z březových listů pomáhal léčit kožní onemocnění a rány. V severní Evropě a Rusku byla bříza známá jako pomocník při hubnutí – cenné látky v ní obsažené včetně vitamínu C totiž aktivují přirozené spalování tuků.

 

 

 

Flavonoidy obsažené v bříze mají při vnitřním užití detoxikační účinek a pomáhají chránit buňky tím, že podporují látkovou výměnu a odvádějí z tkání přebytečnou vodu. Močopudný účinek břízy byl známý jako „jarní očista“. Březové produkty od Weledy zahrnují nápoj a produkty péče o tělo, které vyhlazují a zpevňují pokožku.

Stimulující peeling povzbuzující pokožku.
150 ml
219,00Kč
Kup teď
Cenově zvýhodněný set pro očistu organismu od škodlivých látek přirozenou cestou
sada
549,00Kč
Kup teď
Přírodní péče o pokožku trpící celulitidou
100 ml
489,00Kč
Kup teď
Chutný revitalizační nápoj, který pomáhá k dobrému pocitu
250 ml
329,00Kč
Kup teď
Speciální kúra pro šťastnou pokožku
sada
649,00Kč
Kup teď