Jak účinně
hydratovat pleť?

Pleť dokáže být krásná jen tehdy, pokud je dobře hydratovaná. Bez vláhy nemůže správně fungovat, je mdlá až zašedlá a náchylná k předčasné tvorbě vrásek. Jak ale pokožku účinně hydratovat, abychom z naší snahy vytěžili maximum? Nejlepší pleť je taková, která vůbec nepotřebuje make-up – to prosazují dermatologové i vizážisti po celém světě. A voda hraje v tomto ohledu klíčovou roli. Správně hydratovaná pokožka je pružná, hebká, rozjasněná, má zdravý a sjednocený tón. Nepřijde vám to jako skvělá motivace k tomu, abychom se konečně zaměřili na pitný režim a pořídili si kvalitní hydratační produkty?

Jak a kdy hydratovat pleť?

Pleť je potřeba hydratovat v každém ročním období, ať je zima a mráz nebo parné léto. Po pořádné dávce vody pokožka volá obzvlášť tehdy, kdy se musí vypořádat s náročnými vnějšími vlivy, například po opalování. Hydratační produkty můžete aplikovat klidně i několikrát denně. A pokud nechcete poškodit make-up, vyzkoušejte pleťovou mlhu, kterou stačí obličej jen jemně přestříkat. 

Podle čeho vybrat hydratační krém?

Obzvlášť vhodná, a to nejen co se týče zvlhčení, je přírodní kosmetika, která podporuje přirozené funkce pokožky a pomáhá tak problémy řešit, namísto aby je zakrývala. Ve složení produktů hledejte konkrétní ingredience, u nichž je prokázán hydratační účinek. Vedle kyseliny hyaluronové a aloe vera se jednou z těch nejefektivnějších ukázal i pouštní kaktus opuncie. Tato rostlina, bohatá na minerály, vitamíny a betain vyniká unikátní schopností efektivně hospodařit s vodou, díky čemuž dokáže přežít i v těch nejsušších podmínkách. A přesně to naučí i naši pleť. 

Dar z Mexika

Nová hydratační péče: Weleda Opuncie

Ve Weledě nás opuncie svou schopností zadržovat vodu uchvátila, a proto jsme se rozhodli jí věnovat celou novou řadu určenou převážně pro mladší pleť ale i pleť v jakémkoliv věku, které chybí vláha a hydratace. Intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci vám dodá denní krém, lehoučký pleťový lotion, chladivý oční krém a pleťová mlha – všechny mají lehké, rychle se vstřebávající složení a svěží mátovo-mandarinkovou vůni.

Opuncie je opravdu výjimečnou rostlinou.

Opuncie je opravdu výjimečnou rostlinou.

Daří se jí na suchých a písčitých stanovištích a díky unikátní schopnost zadržovat vodu, kterou zadržuje ve svých stoncích klidně několik měsíců, přežívá i v těch nejméně příznivých podmínkách. Podobně jako dokáže vnést světlo a energii do vyprahlé pouště, dokáže opuncie přinést vitalitu, vláhu a jas do dehydratované pokožky. Díky vysokému obsahu glykosidů, které na sebe účinně váží vodu, je tento kaktus ideální pro okamžitou hydrataci. A protože zároveň podporuje přirozenou schopnost pokožky ukládat vlhkost, má významný vliv také na hydrataci dlouhodobou. V neposlední řadě podporuje přirozenou funkci pokožky jako ochranné bariéry.

Do kosmetických produktů se přidává extrakt ze stonků, který se zpracovává ještě před kvetením, protože právě tehdy obsahují největší procento účinných látek. Když jsme ve Weledě hledali ideálního pěstitele opuncie, který by nám tuto vzácnou ingredienci poskytoval, rozhodli jsme se pro organický zdroj z Mexika z oblasti Jalisco. Práce místních farmářů je nám blízká, jelikož podporují biodiverzitu, starají se o zdraví půdy a jako prevenci eroze půdy vysazují jehličnaté stromy.

 

Opuncie není náročná na vodu, což se z ekologického pohledu, a navíc v oblasti vyprahlého Mexika, hodí. Farmáři nám dodávají sušený extrakt, který je díky své nízké váze ekologický i v rámci transportu. Samotné zpracování opuncie je velmi jednoduché a vyvinuté přímo Weledou – list se uřízne, umyje, nakrájí, sušší za pomoci solární energie a dále zpracovává naší unikátní metodou, kterou jsme si nechali patentovat.

Opuncie 24h hydratační pleťový lotion

Účinná hydratace pro normální a smíšenou pleť
30 ml
369,00Kč

Opuncie 24h hydratační pleťový krém

Účinná hydratace pro normální a suchou pleť
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
30 ml
369,00Kč

Opuncie Hydratační pleťová mlha

Intenzivní hydratace pro všechny typy pleti
???global.nreviews.label???
???global.nreviews???
100 ml
299,00Kč

Opuncie hydratační oční gel

Intenzivní hydratace citlivého očního okolí
10 ml
369,00Kč