Domací Wellness

Zařiďte si domácí wellness!

Čím dál častěji pracujete na home office, při kterém trpí tělo i mysl? Jak ale relaxovat v době, kdy většinu času trávíme doma a wellness pobyty se proměňují v nedosažitelný luxus? Zatímco dříve pracovní dny končily zamknutím kanceláře, v korona módu jedete na 130 %, potvrzují nejnovější kariérní studie. Mžouráte do laptopu už od svítání, a ani narychlo svolané večerní videohovory s kolegy nejsou výjimkou. Nikoho přitom nezajímá, kdo za vás během nekončící šichty uvaří oběd, probere s dětmi násobilku, natož jestli vaše rozbolavělé tělo drží ještě vůbec pohromadě. Tak dost! Začíná rok 2021 a bude mnohem lepší než ten předešlý, ovšem jen v případě, že začnete myslet i na vlastní pohodu.

1. Očista koupelny

Že jste s narozením dětí z bezpečnostních důvodů schovali veškeré klíče od interiérových dveří? Ale vy teď soukromí, obzvlášť v koupelně, nutně potřebujete… Předtím však svému domácímu chrámu relaxace dopřejte náležitou očistu. Lahvičky od šamponů, které jsou plné sulfátů, a stejně je už dávno nepoužíváte, hoďte rovnou do koše! Vedle vany si ponechte jen pár základních kousků. A nezapomeňte na vonné svíčky, zahoří při každé návštěvě domácí wellness zóny. Vedle osušek si připravte i měkoučký župan, který vás po lázni starostlivě obejme.

Máte sprchový kout? Zavěste nad něj svazeček sušených eukalyptových lístků nebo levandule, aby se při každém sprchování nádherně rozvoněly a uvolnily váš dech.

2. Napusťte si horkou vanu a užívejte přítomného okamžiku

I když už roky preferujete rychlou sprchu, teď svůj návyk změňte — a aspoň jednou do týdne zaplujte do vany s horkou vodou, kterou si vždy speciálně vylepšete. Jednou do své lázně přidejte mořskou sůl, příště nakapejte přísadu do koupele a jindy zasypte hladinu růžovými okvětními lístky. Růže obecně pomáhá při nespavosti či úzkostech, a dokonce se používá i při léčbě ženských problémů. Ponořit se, zavřít oči a regenerovat, to je teď váš jediný úkol. Nezáleží, zda si čas pro sebe vyhradíte ve dvě odpoledne, nebo o půlnoci. Důležité je vědomí, že vám tenhle luxus nikdo nesebere! Tip: Hýčkání může pokračovat i po slastné koupeli. Naneste do dlaní Růžový pěsticí olej a krouživými pohyby (veďte je vždy směrem k srdci) vtírejte voňavý elixír do ještě vlhké pokožky celého těla.

3. Prokažte si lásku masáží

3. Prokažte si lásku masáží

Fakt, že čím dál větší kus běžného dne spolkne práce, nepřispívá ani partnerskému soužití. My navrhujeme terapii dotekem. Jen si vzpomeňte, jak jste se v začátcích vaší lásky hýčkali, letmo rukama přejížděli po těle druhého… a bylo vám blaze. Že v tom tehdy měly prsty hormony? Správně! Lidské tělo na doteky, které mu jsou příjemné, reaguje vskutku bouřlivě: Zastaví tvorbu škodlivého kortizolu a naopak vyplaví do oběhu hormony štěstí. Proč si radost z doteku odpírat, když máte vedle sebe milovaného člověka, s kterým ji můžete sdílet? Máme tip na jednoduchou masáž nohou, kterou zvládnete místo sledování televize! Takže jak na to?

Vetřete si do dlaní Masážní olej s arnikou, navodí pocit tepla, prokrví tkáň a příjemně voní, takže masáž bude smyslovým zážitkem pro oba! Jednou rukou partnerovo chodidlo uchopte, zatímco prsty své druhé ruky rozložte těsně nad kotníkem. Masáž zahajte jemnými, krouživými pohyby a sjíždějte níž. Až se ocitnete na kotníku, chvíli se na něm zastavte a masírujte ho palcem. Lehkým tlakem postupujte směrem k nártu. Na něm sevřete dlaň v pěst a větší silou přejíždějte po celé ploše. Potom dlaň roztáhněte, až dorazíte k prstům. Začněte malíčkem, nebojte se a klidně ho vytahujte, poslední článek na pár sekund stlačte, vjeďte do mezírky se sousedním prsteníčkem. Takhle postupujte prst po prstu. Nakonec promněte patu, opět dlaní sevřenou v pěst. A lehce, bod po bodu, opečujte i spodní část chodidla.

4. Protáhněte se online, zvýšíte si imunitu!

Samotné vás pohyb nebaví? Rozhodně se protažení těla nevzdávejte, když si jím můžete zvýšit obranyschopnost. Stačí deset až patnáct minut! Klidně si zacvičte pozdě večer, tedy v čase, kdy už se cítíte úplně K.O, kratší sérii asán. Do YouTube vyhledávače zadejte klíčová slova jako: „Pozdrav měsíci“ nebo „Jóga na dobrý spánek“ a vyjede vám hned několik videí, díky kterým se blaženě odkolébáte až do postele a další den vám bude skvěle.